איך לשמור על יציבות כלכלית, להימנע ממינוס בבנק, בדרך לרכישת תואר אקדמי?

להגיע לתואר ללא מינוס בבנק

יוצאים ללמוד לקראת תואר

סטודנטים יקרים, החלטתם ללמוד במוסד אקדמי רחוק מהבית ואתם צריכים להתחיל להתארגן מחדש?

קבלו כמה עצות שימושיות שיכולות לחסוך לכם כסף רב  לחסוך בהלוואות ואפילו מניעת הצורך לצאת ממינוס בעקבות המצב החדש.

בחירת הדירה הנכונה

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת מיקום הדירה הינו המרחק ממוסד הלימודים. דירה קרובה תהיה אטרקטיבית  יותר מדירה רחוקה וישנה חשיבה שכדאי יותר לגור בקרבת מוסד הלימודים. או, לגור רחוק יותר ולשלם שכר דירה נמוך וכך לחסוך סכום נאה בכל חודש. זה נכון אבל יש לקחת בחשבון נתונים נוספים כגון אפשרות התעסוקה במקום, והמרחק ממקומות העבודה הפוטנציאליים באזור המגורים. יתכן שתשלום יקר יותר עבור שכר הדירה במקום בו אפשרויות התעסוקה מגוונות יותר יביא ליותר אפשריות תעסוקה ובשכר גבוה יותר. כך שבחישוב הכולל במקרה זה, דירה יקרה יותר תהיה משתלמת יותר.

כאשר אתם בוחרים דירה חישבו על כל תקופת הלימודים. מעבר דירה במהלך התואר כרוך בהוצאות ואם ניתן לחסוך אותם מראש כמובן שזה עדיף.

בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה  

⇐ בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! ⇒

ועוד בנושא המיקום, החלטתם על מגורים קרובים לקמפוס, גם כאו כדאי לעשות חשיבה ולבדוק מחירים. דירה הצמודה לקמפוס תהיה יקרה יותר מדירה הממוקמת במרחק הליכה של 15 דקות מהקמפוס. כך שוויתור על שתית קפה בבית בזמן ההפסקה יכול להיות ההבדל בין להיות במינוס בחשבון הבנק או לשמור על חשבון הבנק מאוזן. בקיצור, יכול להוסיף לחשבון הבנק שלכם כסף רב.

צעד נפוץ הוא לבחור דירה עם שותפים ואם כבר שותפים עדיף שיהיו סטודנטים. בד"כ לסטודנטים אחרים תהיה את אותה היכולת הכלכלית כמו לכם. זה יתרום לאווירה טובה בבית. בחירה נכונה של השותפים וניהול השותפות בצורה נכונה יביאו לאווירה נוחה ונעימה וגם לחסכון בהוצאות הבית.

לצאת לעבוד וגם ללמוד… יש כאן ערך מוסף

יכול להיות כי זמנכם הפנוי מצומצם מאוד ואתם מתלבטים אם כדאי לצאת לעבוד בזמן הפנוי המצומצם שלכם. קחו בחשבון כי שכר נמוך עדיף על אפס שכר, ואם אתם מועסקים אז אתם חוסכים בכל חודש את תשלומי הביטוח לאומי, מקום העבודה מסבסד את החופשי חודשי, וכן שומרים על רצף החיסכון לפנסיה. בכלל זכרו שכל מקום עבודה מכבד את בעליו והשתדלו להיות בררנים כמה שפחות לגבי מקום העבודה, זכרו שזה זמני.

מלגה? אין כאן שאלה… תמיד ישנה אפשרות למלגה

בדקו חקרו והפכו כל אבן כדי לאתר גופים שיהיו מוכנים לתת לכם מלגה ללמודים. ישנם גופים רבים המעניקים מלגות ולא את כולם הנכם מכירים, שלחו בקשות לכל מי שנראה לכם כמתאים לקבל ממנו מלגה ואולי תופתעו בסכום נאה כמלגת לימודים.  ישנם מוסדות המבקשים התנדבות מסוימת בתמורה למלגה, לכו על זה גם תקבלו מלגה וגם תוסיפו לרזומה שלכם עבודה התנדבותית.

בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה  

 בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>