איך עומדים בהוצאה של שלוש חתונות בחודש אחד מבלי להיכנס למינוס בבנק?

חתונההסיפור על הקרמבו והזמנות לחתונה

פעם שמעתי מחבר שהאנשים בעולם מתחלקים לשני סוגים….אלה שמתחילים לאכול את הקרמבו מהקרם למעלה ואלה שמתחילים מהביסקוויט למטה. חשבתי ואמרתי לעצמי מי אני שאתווכח עם התיזה הזו… :-) ?

וכמו עם הקרמבו אבל יותר ברצינות מה אומרים האנשים כשהם שמקבלים שלוש הזמנות לחתונה בחודש אחד?

חלק אחד יגיד:

ואוו, מזל טוב קיבלנו שלוש הזמנות לחתונה בחודש הקרוב איזה יופי ברור שהולכים לכולם, שירבו שמחות בישראל!!!

החלק השני יגיד:

ואוו, קיבלנו שלוש הזמנות לחתונה בחודש הקרוב, מזל טוב ושירבו שמחות בישראל, אבל איך נוכל לעמוד בהוצאה הגדולה של המתנות? מה עושים???

3000 עד 4000 ש"ח בשנה

אני לא אשאל באיזה חלק אתם אבל אתייחס לחברים מהחלק השני.

ובכן מתנות לאירועים הינם ללא ספק הוצאה ניכרת, וכל שכן כאשר האירועים מגיעים בסמיכות.

לא מעט משפחות יאלצו להיכנס למינוס בבנק בעקבות הוצאה גבוהה כזו, או שיעמיקו את המינוס בבנק שכבר קיים.

נשאלת השאלה כיצד ניתן למנוע זאת? כיצד נמנע  מצב של הפתעה בסל ההוצאות הכלכליות של המשפחה, כאשר המשפחה מוצאת את עצמה פתאום מוצפת בהזמנות לאירועים.

כדי לסבר את האוזן ההוצאה למשפחה במעמד הביניים  על מתנות לאירועים ושמחות מגיעה לסכום של בין 3000 עד 4000 ₪ בשנה, ולהוצאה כזו יש להיערך מראש ע"י ניהול תקציב המשפחה. נכון שלא מוציאים את הסכום בפעם אחת, אבל בחישוב שנתי זאת ההוצאה, וכדי לעמוד בה יש להיערך בהתאם.

אז מה באמת עושים עם רצף הזמנות בזמן קצר?

 

בייעוץ לכלכלת המשפחה אני תמיד ממליץ לראות את ההוצאה של מתנות לאירועים כאחת מסעיפיי ההוצאה החודשיים שיש למשפחה ולהקציב מידי חודש סכום של בין 250 עד 350 לסעיף זה. כך נפזר את ההוצאה הנכבדת, לאורך כל חודשי השנה ולא ניקלע למינוס בבנק בגלל מקבץ אירועים בזמן קצר. כמובן שלכל משפחה יש את הערכים שלה ובסופו של דבר המשפחה מחליטה כמה להקציב בכל חודש. החשוב הוא לתקצב את ההוצאה מידי חודש והסכום נתון לשיקול המשפחה.

לומר את האמת בזאת לא פתרנו את הבעיה לחלוטין כי מה נעשה אם אגרנו 1000 ₪ למתנות ופתאום קיבלנו הזמנות שברור שנצטרך יותר מזה למתנות, מה עושים?

כמו בכל החלטה של ניהול תקציב גם כאן יש לקבל החלטה לוותר ולשלם מחיר. צריכה להיות היכולת לבוא ולומר מה חשוב לי יותר, ועל מה ניתן לוותר. צריך לדעת להיות מחושבים ולשמור כסף גם לאירועים הבאים.

תקצוב סעיף הוצאה של מתנות לאירועים הינו חובה לכל משפחה, הרוצה להקטין למינימום האפשרי את ההתמודדות עם הוצאה הבאה ממקבץ אירועים תו זמן קצר. מצבים כאלה קורים לרוב בחודשי הקיץ שזו עונת החתונות.

אבל מה שהכי הכי הכי חשוב ♥♥ שיהיה המון מזל טוב לחוגגים!!! ♥♥

"ועל הדרך" נשמור על חשבון הבנק.

1חץ אדום

לקביעת פגישת יעוץ בכלכלת המשפחה לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>