באיזה מסלול עמלות אתם בבנק וכמה זה יכול לחסוך עבורכם

ביצוע פעולות בבנק

ישנם שני ערוצים לביצוע פעולות בחשבון הבנק: פעולות ע"י הפקיד ופעולות בערוץ ישיר

פעולות ע"י הפקיד – פעולות המתבצעות ע"י הפקיד או באמצעות מוקד טלפוני של הבנק

פעולות בערוץ ישיר – כל הפעולות שנעשות שלא באמצעות הפקיד או מוקד הבנק כלומר: באמצעות האינטרנט, כספומט, הוראת קבע, חיוב בכרטיס אשראי, הפקדה או משיכת מזומן במכשיר אוטומטי, הפקדת שייק במכשיר אוטומטי ועוד.

בעבר, תשלום העמלה היה עבור כל פעולה שבוצעה בחשבון, ובכל חודש החיוב היה בהתאם למספר הפעולות שבוצעו בחשבון. ואילו כעת ניתן לבחור מסלול עמלות, שבו מגדירים תשלום חודשי קבוע למכסת פעולות בחשבון, הכוללים פעולות הן ע"י פקיד והן פעולות בערוץ הישיר. על כל פעולה שמעבר למכסת הפעולות המוגדרת במסלול שנבחר תשולם עמלה נוספת.

כל בנק מחויב להציע שני מסלולי עמלות לפחות:

מסלול בסיסי – מסלול הכולל עד 10 ​פעולות בערוץ ישיר ועד פעולה בודדת באמצעות פקיד. מחיר מסלול זה מפוקח על-ידי בנק ישראל ומחירו עד 10 ₪.

מסלול מורחב –  מסלול הכולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר ועד 10 פעולות באמצעות פקיד. מחירו אינו מוגבל על-ידי בנק ישראל.

מסלולי עמלות בנקים

טבלת עלויות מסלולי העמלות בבנקים השונים

חברים יקרים, כמו בכל דבר בכלכלת המשפחה, גם כאן יש לבדוק מה הכי טוב עבורכם, גם אם אתם במינוס בבנק וגם אם לא. בדקו את המסלול הטוב עברכם.

בדקו כמה פעולות אתם מבצעים בממוצע מדי חודש הפרידו בין הפעולות המבוצעות בערוץ ישיר לבין אלו המבוצעות באמצעות הפקיד. בדקו את מספר הפעולות בחשבון עבור כמה חודשים, היעזרו בדפי חשבון המגיעים בדואר או באמצעות האינטרנט.

בדקו מהן העמלות שאתם משלמים כיום על כל פעולה באמצעות פקיד ועל פעולה בערוץ ישיר – ניתן לבדוק זאת בפירוט החיובים מהבנק בחשבון האינטרנט שלכם באתר הבנק, וכן בדוחות העדכון התקופתיים או בתדפיס פעולות שניתן לבקש מהבנק.

ערכו סקר שוק (כרגיל בכלכלת המשפחה) ובדקו האם ניתן להוזיל את העמלות שאתם משלמים – בדקו את העלויות בבנקים אחרים והשוו לעמלות שהבנק שלכם מציע לכם.

בדקו אם אתם זכאים להנחות או הטבות מסוימות (הנחות לסטודנטים, הנחות למקום העבודה, הנחות ללקוחות מטעם מועדון לקוחות שאתם חברים בו ועוד).

בדקו את כמות הפעולות הממוצעת שלכם, השוו בין האפשרויות השונות המוצעות לכם והחליטו מה משתלם עבורכם. שימו לב לכמות הפעולות הנעשות מול פקיד וכמות הפעולות הנעשית במסלול הישיר.

בדקו כמה תשלמו מדי חודש, בהתאם לכמות הפעולות הממוצעת שלכם. השוו עלות זו במידה שתבחרו במסלול בסיסי, מסלול מורחב או שתחליטו להישאר עם התעריפים ששילמתם עד היום.

שימו לב! אם אתם זכאים לתעריף מוזל, תצטרכו לחשב בעצמכם מהי העלות החודשית הממוצעת שתשלמו ללא מסלול עמלות.​

 

⇐ בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה ⇒ 

⇐ בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! ⇒

⇐ להרצאה מרתקת בנושא כלכלת המשפחה לחץ כאן ⇒

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>