האם יש לך מכונת כסף שלא ידעת עליה?

מכונת הכסףאיזה כיף מצאנו סכום כסף שלא ידענו עליו !!!

כידוע ישנה אפשרות להיכנס לרשת האינטרנט להקיש פרטים ולברר אם ישנה קופת גמל, או פנסיה, או קרן השתלמות וכד', ששייכת לנו וכלל לא ידענו עליה.

נניח שנכנסתם ומצאתם סכום כסף מסוים השייך לכם וכל שנידרש הוא שתמלאו טפסים מתאימים וסכום הכסף יכנס לחשבונכם בשמחה ובצהלה.

אין דבר יותר מתאים מזה במיוחד היום כאשר בטוח לסכום זה יש ייעוד המחכה אך ורק לו. והינה הגיע המימון הדרוש לזה בדיוק…

סגירת מינוס בבנק, החזר חובות, טיול לחו"ל, פינוק שתמיד רצינו, ומה לא? כל דבר ניתן לעשות עם סכום הכסף שמצאנו בהפתעה!!!

רגע, רגע, רגע, בבקשה,

כאן באה כלכלת המשפחה ואומרת רגע, לא כל כך מהר עצרו רגע, בואו נחשוב..

למי שייך הכסף? היכן הוא נמצא? איזה תכנית זו? פנסיה? השתלמות? מה תנאי החיסכון? ועוד…

יש צורך לבדוק כמה דברים:

לגבי השאלה למי שייך הכסף התשובה היא כזאת: אם התכנית היא תכנית פנסיה הכסף שייך לעתידכם. אם תשתמשו בו כעת הוא יחסר בעתיד. צריך לבדוק היטב מה צריך לעשות.

אם התכנית נפתחה בעבר הרחוק יכול להיות שהיא בתנאים טובים מאוד וחבל לפתוח אותה, ואולי אפילו כדאי להוסיף עליה.

כלומר לפני שאתם מחליטים מה לעשות אם המתנה שגילתם חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום ולקבל יעוץ כלכלי או לקבל תכנון פיננסי מתאים.

אותו הדבר צריך לנהוג גם במקרה של מעבר בין עבודות ששם ישנה אפשרות למשוך את כספי הפיצויים. שימו לב כי כספי הפיצויים הינם חלק מקופת הפנסיה ומימושם יקטין את הקצבה שתהיה לכם בעת הפרישה. וזה יכול להגיע לאחוזים גבוהים של שחיקה. במקרים קיצוניים כמו קריסה כלכלית או בעיה בריאותית חמורה אין ברירה. אולם לצורך אחר יש לחשוב טוב ולקבל יעוץ לפני שפודים את הכסף.

מכונת הכסף שלנו

הדבר דומה לתרנגולת המטילה ביצים האם נשתמש לאורך זמן כל יום בביצים? או שנחליט לאכול את התרנגולת? התשובה אינה חד משמעית אולם אם מחליטים לאכול את התרנגולת צריך להבין את המשמעות.

במילים אחרות כל חיסכון כזה יכול להיות מכונה המייצרת כל חודש כסף מכוח הריבית. ככול שעובר הזמן הריבית הופכת למשמעותית יותר ויותר, ויותר כסף מתווסף לחיסכון בכל חודש. אולי ניתן להוציא רק את הריבית ולהשאיר את הקרן כמכונה לייצור כסף?

אנו ראים כי למרות הפיתוי יכול להיות שלא כדאי למשוך את הכסף לפני חשיבה או יעוץ מתאים.

סכומי כסף הנמצאים בקופות הנושאות ריבית הינם סוג של מכונה המייצרת עבורנו כסף כל חודש. יש לשמור על המכונה, וחשוב לבדוק אם המכונה יעילה, כלומר תנאי התכנית טובים. אם לא, יש לבדוק שינוי של הקופה לקופה הנושאת רווחים טובים יותר. ואם כן כדאי לבדוק להשקיע בתכנית זו יותר כסף!

איזה סוגי מכונות יש לכם? מתי בדקתם אותם לאחרנה?

אשמח לשמוע תגובות או הערות שלכם כאן בתחתית הפוסט

1חץ אדום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>