הטלמרקטינג של הבנק כמעט הפיל אותי

הלוואה מהבנקהאם זה נכון גם לגביכם?

אנחנו כעת בנובמבר, אחרי הקניות לחגים, אחרי הרכישות לבית הספר, אחרי החופש הגדול, ואחרי החופשה השנתית. חשבון הבנק במצוקה או יותר מדויק המינוס בבנק הרים ראש.

החיים ממשיכים כרגיל וטוב שכך. לא הרגו עוד אף אחד בגלל מינוס בבנק ובפרט שניתן לסגור אותו עם הלוואה, בכל יום נחשפים לפרסום חדש של הלוואה ברדיו, בטלוויזיה, בטלפון, ובכל אמצעי הפרסום האחרים.

העולם מלא במלווים שמחכים ליישר לכם את חשבון הבנק ולסגור את המינוס. נכון שכל ישראל אחים, וכל ישראל ערבים זה לזה, אבל במקרה של הלוואות זה לא כך, ואף רחוק מאוד מכך.

ולמה?

כי מינוס לא סוגרים בהלוואה.

בסדר, הבנו את הכתוב אבל למה הכוונה? נכון שלכל הלוואה יש ריבית, אבל איך סוגרים מינוס אם לא בהלוואה?

והתשובה: מינוס בבנק זה סוג של הלוואה שהבנק נותן בחשבון הבנק, ומה ההיגיון לסגור הלוואה בהלוואה חדשה?  האם זה שינוי מצב? אם יש כאלה שיגידו כן, אז השאלה שתישאל האם השינוי לטובה?

רבים מנותני ההלוואות משכנעים את הציבור שהריבית על ההלוואה נמוכה יותר מהריבית על המינוס זה נכון בדרך כלל אבל זו מלכודת דבש, ואסביר בהמשך.

הטיפול במינוס בבנק צריך להיעשות באחת משתי האפשרויות (או בשתי האפשרויות), הגדלת ההכנסה או הקטנת ההוצאה. לקיחת הלוואה לא פותרת את הבעיה אלא מחמירה אותה.

מה הכוונה מחמירה?

המינוס בבנק צמח בגלל שההוצאות גדולות מההכנסות. לעתים זה בגלל יציאה משליטה, ולעתים זה מחוסר ברירה. בשני המקרים יש לאזן את החשבון.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להגדיל הכנסות או להקטין הוצאות כדי לעצור את הגדלת המינוס. אם זה לא נעשה המשפחה מגדילה את המינוס עוד ועוד.

אם המשפחה לוקחת הלוואה ללא הקטנת ההכנסות או הגדלת ההוצאות היא מחמירה את הבעיה. מכיוון שלאותה רמת חיים שהמשפחה סיגלה לעצמה, יש כעת פחות כסף בתחילת החודש. וזה מתכון בטוח לכניסה למינוס מחדש ותוך זמן קצר.

אחזור לריבית שהיא מלכודת דבש: הריבית, אף על פי שהיא איננה נמוכה היא יותר נמוכה מהריבית על המינוס בבנק. וכאן המלכודת, הבעיה איננה הריבית והקטנת הריבית לא תפתור את בעיית המינוס. ההפך הוא הנכון, הלוואה ואפילו בריבית נמוכה, רק תחמיר את המצב כמו שרואים.

הפתרון ליציאה ממינוס הוא שינוי שצריך לעשות: להקטין הוצאות או להגדיל הכנסות

בשני המקרים יש להתאים את ההוצאות להכנסות.

אם זה קשה כדאי לפנות לייעוץ. ככל שממתינים הבעיה מחמירה.

 

בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה ⇒ 

⇐ בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! ⇒

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>