היכן כדאי לחסוך כסף היום? בבית או בשוק ההון – מבט על פוליסת חיסכון

חיסכון בשוק ההוןהיכן שומרים כסף

בסקר שנערך בארה"ב נמצא כי אחד מכל ארבעה אמריקאים שומר לעצמו סכום כסף מסוים לעת משבר משום שהוא מאמין שבעתיד יקרה מצב חרום פיננסי והמקום הטוב והבטוח ביותר עבורו, לשמור על הכסף הוא בבית.

כמובן שבהחלטה הזו ישנה התעלמות מסכנות הקיימות בבית כמו גניבה, שריפה, או הצפה. וגם מהתעלמות מן היתרונות של החיסכון במכשירי החיסכון הקיימים היום הנושאים תשואה, שומרים על ערך הכסף ומבטלים את הסכנות של שמירת סכומי כסף גדולים בבית.

לתאום פגישת היכרות ואבחון ראשונית בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות ⇐ לחץ כאן

לרכישת המדריך "איך יוצאים ממינוס, מפסיקים לקחת הלוואות, ועוברים לצמיחה כלכלית"

במחיר של 39 שקלים ⇐ לחץ כאן

 

בשיחת ההיכרות בתחילת תהליך אימון ויעוץ לכלכלת המשפחה דנים עם בני הזוג על מצבם הכלכלי מינוס בבנק, חובות, חסכונות, הרגלי צריכה ועוד…

רבים מהפונים פונים בעקבות מינוס בבנק המעיק על התנהלות המשפחה מחפשים דרכים כיצד לצאת ממינוס ולהתנהל כלכלית מצורה מאוזנת.

פיקדון בנקאי או שמירת הכסף בעו"ש

במהלך השיחה אנו דנים גם בחסכונות של המשפחה. לא רק בחסכונות מוסדיים כמו קרן השתלמות קופות גמל. אלא גם חיסכון חודשי של המשפחה, הנצבר בהוראת קבע או סכום כלשהו שהמשפחה מפקידה מידי חודש.

כאן פגשתי משפחות רבות אשר פשוט אינן יודעות היכן לחסוך, או שאומרות כי היום אין אפשרות לחסוך בגלל הריבית הנמוכה. כך שלמעשה אין להם שום חיסכון שהם חוסכים. המקסימום שחלקם עושים זה שמירת סכום מסוים בבית או בבנק שישמש אותם לעת חירום.

למעשה בנוסף לסכנות שהוזכרו קודם ערכו של הכסף נשחק בבית. ומצד שני ישנם מכשירי חיסכון נזילים המאפשרים תשואה וברמות סיכון שונות שניתן להתאימם לאופי הלקוח.

אפשרויות חיסכון בשוק ההון

באופן מסורתי חוסכים שרצו לשמור את כספם נזיל העדיפו להשאירו בחשבון העו"ש שלהם או להפקידו בפיקדון בנקאי. אפשרויות אילו אכן נותנות נזילות מיידית אולם מדיניות הריבית של בנק ישראל מביאה לכך שהתשואה באפיקים הללו הינה אפסית. לעומת זאת קיימים מכשירי חיסכון המשקיעים בשוק ההון דוגמת פוליסות חיסכון, קרנות נאמנות, או תעודות סל, השומרות על רמת נזילות גבוהה ובעלות תשואה גבוהה יותר מהתשואה הניתנת בשמירת הכסף בחשבון העו"ש או בהפקדה בפיקדון בנקאי.

אופציית החיסכון בפוליסות חיסכון

אופציית החיסכון בפוליסות חיסכון מאפשרות לחסוך במוצר שמשלב ידע של גוף המנהל את החיסכון, והשקעה בשוק ההון, מבלי צורך בידע מקדים של החוסך. החיסכון הינו לכל מטרה ומאפשר ליהנות מתשואה גבוהה יותר מהתשואות המתקבלת בפיקדון בנקאי. הפוליסות מאפשרות חיסכון בסכומים קטנים ובסכומים גדולים, בהוראת קבע, ולהגדיל את החיסכון מידי חודש. ישנה אפשרות לבחור את אפיק החיסכון לאפיק סולידי או לא סולידי (מסוכן). דמי הניהול הינם קבועים ואינם משתנים לאורך כל תקופת החיסכון. משיכת כסף מהחיסכון מתאפשרת תוך מספר ימים מרגע הגשת בקשה למשיכה.

פוליסת החיסכון הינה מכשיר חיסכון נזיל המאפשר תשואה ואפשרות של משיכת הכסף תוך מספר ימים.

2חץ אדום

לתאום פגישת היכרות ואבחון ראשונית בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות ⇐ לחץ כאן

2חץ אדום

 

לרכישת המדריך "איך יוצאים ממינוס, מפסיקים לקחת הלוואות, ועוברים לצמיחה כלכלית"

במחיר של 39 שקלים ⇐ לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>