הסודות הקטנים שיעבירו את החופש הגדול ללא צבירת מינוס בבנק

החופש הגדולהחופש הגדול הגיע וצריך לעבור אותו בשלום ולא לחשוב אח"כ איך יוצאים ממינוס בבנק

החופש מביא ימים של בילויי והנאות ויחד עם זאת הוצאות לא מבוטלות.

אם כן כיצד נשרוד את התקופה החמה העומדת לפנינו?

כמו בכל דבר שרוצים להצליח בו, ובכלכלת המשפחה בפרט, גם כאן נשתמש בתכנון ההוצאות. למעשה נכין את הילדים ללוח של בלויים, הנאות, ופינוקים המצפים להם.

ככלל לא צריך לתכנן את כל תקופת החופש מראש, אלא ניתן להסתפק בתכנון לשבוע או השבועיים הקרובים. ובהמשך נתכנן את התקופה הבאה.

תכנון פשוט שיכול לחסך ממון רב

אין צורך לתכנן את סדר היום עבור כל יום ויום מימי החופש, אלא רק את הבילויים והאטרקציות שאנו מתכננים לצאת אליהם. תנו לילדים גם זמן בבית, אצל הסבתא, או לבקר את בני הדודים שגם הם בחופשה.

התכנון מראש ייתן לילדים ידע מוקדם להיכן יוצאים לבלות, יהיה להם את הזמן להתרגש לפני כן, וכן לא פחות חשוב מה מצופה מהם. והכוונה היא כמובן מבחינה כספית, כאשר הם ידעו מראש על הצפוי להם במהלך יום הבילוי, יהיה להם קל יותר לדחות סיפוקים, להימנע מריבים מיותרים, וליהנות יותר מיום הבילוי.

 איך עושים זאת?

קבעו תקציב מראש לכל הבילויים בימי החופש, או אם יותר נוח לכל חודש בנפרד. יחד עם זאת הכינו קופה קטנה לכל מיני הוצאות קטנות ומתוקות לנסיכים הקטנים והנפלאים שלא חשבתם עליהם מראש, וכן תקציב נוסף להוצאות בלתי מתוכננות.

שבו עם עצמכם, אם הילדים מספיק בוגרים שבו יחד איתם מול לוח השנה ותכננו את הבילויים שלכם כפי שאתם יכולים להרשות לעצמכם. למשל ימי בריכה או ים, סרטים, ימי כיף, טיולים ליליים, וכו'.

התכנון מראש לאן יוצאים שכולל את התקציב לאותו בילוי ייתן לילדים משהו שכיף לחכות לו ולכם סדר והערכות נכונה לבילוי מבלי לחשוב איך יוצאים מהמינוס לאחר מכן.

התכנון יכול להיות גמיש, כמו לדוגמא אם יוצאים לסרט וכוללים בהוצאה גם פופקורן חטיפים ושתיה אז לסרט תלת מימד שעולה יותר יקר, נוותר על חלק מהחטיפים או הפופקורן.

אתגר מיוחד: בילוי בקניון

הקניון יכול לשמש כמרכז קניות למבוגרים וגם כמקום בילוי לנסיכים הקטנים עם הופעות והפעלות של ליצנים ושאר כוכבי ערוצי הילדים.

עוד לפני הכניסה לקניון הקציבו סכום והפקידו אותו בידי הילדים סכום שישמש להוצאותיהם בקניון בהתאם להעדפותיהם, גלידה פיצה או מתנה לעצמם. תנו להם להתלבט ולהחליט בעצמם מה חשוב להם יותר: פיצה ושתיה או משחק כלשהו. התלבטות זו תהיה התנסות קטנה במה שעתיד ללוות אותם בחייהם הבוגרים – לעשות את הבחירות שלהם ללא חריגה מתקציב הנתון מראש.

קיץ נעים ושמח!

כתבו כאן מתחת רעיונות נוספים כיצד אתם מעבירים את החופשה

1חץ אדום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>