טיפים והחלטות כלכליות פשוטות שיפיקו עבורכם תועלות לשנים רבות

טיפים לכלכלת המשפחהכמה טיפים כלכליים שלעולם לא תתחרטו עליהם

חיסכון

ככל שמקדימים לחסוך כך החיסכון יהיה גדול יותר…. נו ברור זה ידוע לכל, אבל שימו לב לכוח הריבית דריבית לאורך זמן. החיסכון אינו עולה בצורה לינארית אלא בצורה אקספוננציאלית מכוחה של הריבית דריבית. כלומר הרבית מחושבת כל חודש על הסכום שנצבר בחיסכון. שזה למעשה צבר ריבית של חודש קודם, וכך הלאה לאורך כל תקופת החיסכון. חשוב לציין שבריבית אפסית לא נחוש עליה "מטאורית" לאורך זמן. ככל שהריבית על החיסכון תהיה גבוהה כך צמיחת החיסכון תהיה גדולה יותר. כעיקרון: ערך החיסכון בחישוב ריבית דריבית לאחר 10 שנים, יהיה הרבה יותר מכפול מערך החיסכון לאחר 5 שנים.

חובות

על חובות ניתן לפרט המון, אבחר לציין חובות לכרטיס אשראי, הן מהיקרים שיש וזאת משום ששיעורי הרבית של חברות האשראי הן גבוהים ומקשים על החזר החוב. עקב כך לא עובר כסף למימון הוצאות אחרות של הבית. אל תיקחו הלוואות מחברות האשראי.

רכישת בית

רכשו בית והיכנסו למשכנתא בהתאם ליכולת הפיננסית שלכם. גובה משכנתא שלא יעלה על 22% מההכנסה הכוללת הנכנסת לבית. (משכורות, קצבאות, הכנסה מנכס). אם אתם זוג צעיר והמשפחה אמורה להתרחב יש לקחת זאת בחשבון לפני ההחלטה איזה בית הולכים לקנות ולאלו התחייבויות כספיות נכנסים, גובה הסכומים, ולאורך כמה זמן.

השכלה

השכלה עולה כסף והוצאה זו הינה השקעה, וחשוב מאוד לרכוש השכלה. כאשר אתם הולכים לבחור מוסד להשכלה גבוהה שימו לב כי עלות שכר הלימוד אינה מעידה על רמת ההשכלה באותו מוסד. ככל שמוסד הלימוד יקר יותר אין זה אומר שהוא איכותי יותר. כאשר בוחרים לרכוש השכלה קחו בחשבון גם איכות הלימודים והאפשרות למציאת עבודה בתחום.

מעקב אחרי חסכונות

קרן השתלמות קופות גמל פנסיה וחסכונות אחרים הינם תכניות חיסכון לטווח ארוך ובינוני לכולם ישנם עלויות. בדקו האם אתם חוסכים את המקסימום שניתן לחסוך ומקבלים את הטבות המס הנלוות לכך. הרווחים בחסכונות אלה פטורים ממס וכדאי למקסם את אפשרויות החיסכון בהם עד כמה שניתן. לדוגמא (אם ניתן) להגדיל את החיסכון בקרן ההשתלמות ולהקטין באפיק אחר הנושא מס על הרווחים. חסכונות אלה הינם לטווח ארוך ובינוני ולאורך שנים מדובר באלפי שקלים.

חתימת ערבות

אל תחתמו ערבות, נקודה. אם תחתמו ערבות והחייב לא ישלם אתם אלה שתצטרכו לשלם את החוב. תשלום כזה יכול במקרה הטוב לערער או את מצבכם הכלכלי, ובמקרה הרע למוטט אותו. אל תכנסו לזה, אם המבקש הוא אדם קרוב, ואתם יכולים, עדיף להלוות כסף לאותו אדם או לנסות לעזור בדרך אחרת. בד"כ אין אפשרות לעמוד בתשלומי הוצאה לפועל וגם לכלכל משפחה באותה רמת חיים שהייתה לכם לפני גבית החוב. (שהוא בכלל לא שלכם).

יש לכם טיפ נוסף… הוסיפו אותו כאן בתחתית הפוסט

2חץ אדום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>