כלכלת המשפחה וביטוח חלק ב'

תמצית בענייני ביטוח כפי שכמעט כל משפחה בישראל מכירה ומשתמשת חלק ב'

הגשת תביעה לחברת הביטוח

כלכלת המשפחה וביטוח חלק ב

כלכלת המשפחה וביטוח חלק ב

קרה האירוע שאתם מצפים לקבל עבורו פיצויי מחברת הביטוח. על חברת הביטוח או הסוכן למסור לכם את כל המידע על זכויותיכם והאפשרויות לממשם. לדוגמא: קבלת שרות משמאי רכב, מוסך מורשה, או מרופא מומחה עבור בטוח בריאות. בדקו את רשימת נותני השרות שבהסדר עם חברת הביטוח ואת סכום ההשתתפות העצמית שלכם אם תפנו אליהם. בדקו גם את סכום ההשתתפות העצמית אם תבחרו נותני שרות שאינם מופיעים ברשימה ההסדר עם חברת הביטוח, זאת כמובן לפני קבלת השרות.

צרו קשר עם חברת הביטוח והודיעו על המקרה. חשוב להגיש תביעה לפי הנחיות חברת הביטוח כדי להבטיח טיפול יעיל ומהיר בתביעתכם ובתשלום הפיצוי המגיע לכם.

הודיעו לחברת הביטוח מיד כשנודע לכם על נזק. הודיעו בכתב וצרפו מסמכים נדרשים. מסרו תיאור מפורט ומדויק כמה שיותר. לאחר מכן קשה לעדכן על נזק נוסף שלא דווח.

עיכוב בהגשת תביעה לחברת הביטוח עלול לגרום לאי קבלת פיצוי. ישנה הגבלת זמן להגשת תביעה ולא כדאי להמתין לרגע האחרון.

תעדו כל נזק ונזק שמרו מסמכים ששלחתם או קבלתם תעדו פניות לחברת הביטוח וממנה. תיעוד מסודר ומדויק יועיל בישוב מחלוקות עם חברת הביטוח.

יש לבדוק מידי פעם את מצב הטיפול בתביעה במקרה שתשלום הפיצוי אורך זמן רב. לבדוק אם לא חסרים מסמכים או כל דבר אחר המעכב את התקדמות התביעה.

בדקו אם אתם נדרשים לשלם לנותני השרות או שחברת הביטוח משלמת להם ישירות. אם אתם נדרשים לשלם לנותני השרות, בקשו לדחות את התשלום למועד קבלת כספי הפיצוי.

מתי מעדכנים את הביטוח?

כאשר יש שינוי במצב המשפחתי כדאי לעדכן את חברת הביטוח ולבדוק האם יש לבצע התאמות נדרשות. לדוגמא: בעת לידת ילד וברצונכם להוסיפו למוטבים.

כאשר יש שינוי בנכס או בערך הנכס המבוטח יש לעדכן את חברת הביטוח כמו למשל בעת רכישת מוצרים חשמליים במקרה של ביטוח תחולה בדירה. או תוספת דיור בביטוח נכס.

בעת שינוי באמצעי תשלום המשולם לביטוח. יש להודיע מראש לחברת הביטוח ולעדכן. אם מסיבה כלשהי יפסקו התשלומים לחברת הביטוח כמו בעת שינוי בכרטיס אשראי או החלפת בנק יתכן כי הביטוח שרכשתם לא יהיה בתוקף.

כמו כן לא לשכוח לעדכן את חברת הביטוח בשינוי כתובת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>