כלכלת המשפחה ונקודות זיכוי ממס הכנסה

כלכלת המשפחה ומס הכנסה

.

מה היא נקודת זיכוי במס הכנסה כמה היא שווה וכמה נקודות זיכוי מגיעים לנו

מה היא נקודת זיכוי:

נקודת זיכוי מסמלת סכום כסף המקוזז ממס הכנסה החל על העובד במשך שנת עבודה.

כמה שווה נקודת זיכוי:

בשנת 2016 ערך נקודת הזיכוי שווה ל-218 ₪ לחודש ובחישוב שנתי (218 ₪ לחודש כפול 12 חודשים) שוויה 2616 ₪.

בד"כ ערך נקודת הזיכוי עולה משנה לשנה אולם לא בהכרח, בעבר היו שנים שערך נקודת הזיכוי לא השתנה אבל לרוב, ב-15 השנים האחרונות ערכה עלה משנה לשנה.

לדוגמא: בשנת 2000 שווי נקודת הזיכוי היה 2004 ₪. ואילו היום בשנת 2016 שווי נקודת הזיכוי הוא 2616 ₪.

מי זכאי לקבל נקודות זיכוי:

כל גבר תושב מדינת ישראל זכאי ל-2.25 נקודות זיכוי ואישה תושבת מדינת ישראל זכאית ל-2.75 נקודות זיכוי.

לדוגמא אישה תושבת המדינה הזכאית ל-2.75 נקודות זיכוי תוכל ליהנות מזיכוי של 7,194 ₪ ממס הכנסה שהיא אמורה לשלם. אם סך המס שאמור להיות משולם באותה שנה יהיה נמוך מ – 7,194 ש"ח למעשה לא ישולם כלל מס הכנסה באותה שנה.

ישנם קריטריונים המזכים בנקודות זיכוי נוספות בהתאם לקריטריונים ולשיעורים שנקבעו בחוק. כמו הורים לילדים קטנים, חיילים משוחררים, עולים חדשים, עובדים שבני זוגם אינם עובדים, בוגרי לימודים אקדמאים או מקצועיים, תושבי עיירות פיתוח ויישובי ספר, חד הוריים ונכים.

איך מקבלים את ההטבה:

המעסיק מקבל את המידע הדרוש לצורך התאמת נקודות הזכות מטופס 101 הממולא ע"י העובד. בטופס ישנם קריטריונים ובהתאם לקריטריונים שמולאו בטופס יודע המעסיק כמה נקודות זכות מגיעות לעובד.

מידי חודש בעת תשלום השכר ינקה המעסיק מתשלום המס את הסכום לו זכאי העובד לפי כמות נקודות הזיכוי. כך שהתשלום מתקבל מידי חודש כל השנה, ואין צורך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה כדי לממש את ההטבה.

אשמח לקבל תגובות כאן בתחתית הפוסט

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>