מה המחיר שמשלמים כאשר הרגש מנצח את השכל

רגשזווית ראיה נוספת בכלכלת המשפחה

בשבוע שעבר כתבתי על הסיבות לכך שהמינוס נדבק לחשבון הבנק ומסרב להיפרד ממנו והמשך השבוע נתקלתי בזווית אחרת שרציתי לשתף אתכם בה.

בתחילה אקדים ואומר כי בשבוע שעבר עסקנו כמה חברים ואני בעבודת קודש פשוטה כמשמעה והיא, הכנת בית כנסת החדש הנבנה לקהילתנו לכניסת המתפללים לתפילת שבת. חברים רבים נרתמו לעשיה שהייתה אתגרית ביותר ומעט מאוד האמינו שאכן נצליח לסיים את המלאכה עד כניסת השבת. ומה אומר לכם אכן הצלחנו ובית הכנסת נפתח למתפללים ביום השבת האחרון!

באחד הימים שעסקנו בעבודה פנה אלי אחד החברים ושאל לעיסוקי, השבתי לו כי אני עוסק במתן אימון ויעוץ למשפחות בכלכלת המשפחה. הוא ביקש שארחיב והסברתי לו על משפחות הפונות אלי ומספרות מצב כלכלי לא הגיוני מבחינתם. כלומר, משפחות בהן שני בני הזוג עובדים במשרה מלאה ואינם מצליחים לסיים את החודש. מוציאים יותר מאשר הם מכניסים, צוברים גרעון והמינוס בבנק הפך להיות השליט בחייהם הכלכליים.

בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה ⇒ 

⇐ בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! ⇒

לשמור את הראש מעל המים

אותו חבר אמר לי שזה מאד מוכר לו וכי הוא גם מרגיש את זה, והוסיף שהם כמשפחה חיים מהלוואה להלוואה ואינם רואים שינוי לא בעתיד הקרוב ולא בעתיד הרחוק. יתרה מכך ככל שהזמן עובר הוא מרגיש כי הוא פחות ופחות יכול לשלוט במצב ולמעשה הוא ומשפחתו נגררים כל חודש ומנסים ל"שמור את הראש מעל למים".

זו לא פעם ראשונה שאני שומע את המשפטים הללו אבל כאן אני רוצה לשתף אתכם בשאלה שאני שואל את עצמי. מדובר בבני זוג שעברו בגילם את שנות השישים ולהם ילדים וגם נכדים ומשפחה חמה ואוהבת. משפחה עם ניסיון חיים עשיר ועשו דבר או שניים בחייהם מדוע בכל זאת מצבם הכלכלי הוא כזה? המשכנו לשוחח ומה שהבנתי הוא שהסיבה למצבם הכלכלי הוא מה שנקרא הרגש, כלומר חוסר היכולת לומר לא לדרישות ההולכות וגוברות. או הרצון לרצות את כולם גם אם יש לזה מחיר כלכלי.

מה עושים עם הרגש?

ואכן אחת הסיבות השכיכות היותר להתנהלות כלכלית לא נכונה היא הסיבה הרגשית. מסתבר שמאוד קשה לא למלא את משאלותיהם של היקרים לנו מכל הלא הם בני המשפחה. ואנו עושים מעל ומעבר בכל הקשור למשפחה.

מה בכל זאת צריך לעשות? האם זה הגיוני להמשיך כך? לדעתי אף אחד  לא יכול לתת על כך את התשובה מלבד האדם עצמו הנמצא בסיטואציה הזו. כולם מסביב יוכלו לחוות דעה אבל אם יהיה שינוי השנוי יגיע רק לאחר החלטה משותפת של בני הזוג לשנות את המצב ולהתגבר על הרגש המושך למקום לא רצוי.

בלחיצה כאן ניתן לקבל סידרה חינמית של טיפים בנושא כלכלת המשפחה ⇒ 

⇐ בלחיצה כאן תוכלו לתאם שיחה איתי בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות וללא התחייבות! ⇒

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>