נקודות חשובות בהתנהלות כלכלית נבונה בכלכלת המשפחה

החלטתם לצאת לדרך חדשה, לצאת ממינוס ולהתנהל נכון, נקודות חשובות בדרך אל היעד:

כלכלת המשפחההכרה במציאות

להכיר במציאות – רבים חושבים כי המציאות שלא גומרים את החודש היא כורח ואומרים "ככה חיים כולם" כמו כן ישנו לחץ חברתי מסוים לקיים אורח חיים מסוים. ההכרה שיש בעיה אינה פשוטה אולם זה הצעד הראשון בדרך לפתרון. הפתרון להתחיל לנהל את כלכלת המשפחה בתבונה להקטין הוצאות ולהגדיל הכנסות

איתור הוצאות חריגות

לאחר שמכירים במציאות צריך להתיישב ולערוך רשימת הכנסות והוצאות לחפש הוצאות שקשה לאמוד אותם וחוזרות על עצמן מידי יום או יותר. כמו אוכל בעבודה או כוס קפה בדרך לעבודה. יש לבצע בדיקה ולקבל החלטה מה נחוץ ועל מה אפשר לוותר.

לימוד מונחים פיננסים

הגיע הזמן ללמוד מונחים פיננסיים למי שלא יודע, ולהתחיל להבין את הכתוב במעטפות הדואר שלא מפסיקות להגיע. חוסר ידע מוביל להוצאות מיותרות כמו דמי ניהול וכדו'. חשוב לקבל הדרכה מאדם הבקיא בנושא וכן ניתן ללמוד דרך רשת האינטרנט משופעת במידע רב.

שמירה על הפנסיה

לא מעט צעירים בוחרים להשתמש בכספי הפיצויים בעת עזיבת מקום עבודה, כדי לכסות חובות או לקניה גדולה. כלומר במקום להשתמש בחסכונות שיכול להיות שאין להם מכיוון שהם לא חסכו כאשר הם היו צריכים לחסוך הם מחסלים את הפנסיה שלהם, וזה קטסטרופה! כל שקל שאדם חוסך בשנות העשרים שלו שווה לעשרים שקל שאדם חוסך בגיל חמישים.

הגדלת הכנסה

להגדיל הכנסות: צעד ראשון הוא מיצוי יכולת הגדלת ההכנסה. שעות נוספות, פרויקטים מיוחדים, הגדלת התפקיד תמורת שכר. הצעד הבא הוא לבחון אפשרות להכנסה נוספת: בוחנים את היכולות והכישורים מבישול ואפיה, שעורים פרטיים, ושליחויות. בתחום המחשב ניתן לבצע עבודות הקלדה, הדפסה, הגהה, תרגום, והדרכת מבוגרים, בעלי גישה לילדים יכולים להפיק ימי הולדת או בייביסיטר. וכמובן האומנים שביננו יכולים למכור עבודות.

צריכה חכמה

לעבור לצריכה חכמה: לבחון את הכמויות שאנו צורכים, להשוות מחירים, להשתמש במנועי השוואת מחירים. לחשוב על צריכת מותגים האם לא כדאי לתת צ'אנס ליצרנים אחרים וזולים יותר. בקיצור להיכנס ליתר מודעות בכל הקשור למחירים, להוזיל את מחירי הקניה שאנו רגילים לשלם ע"י שינויים בהרגלי הצריכה.

בילויים

בילויים: חשוב לא להפסיק את הבילויים כניסה לתהליך הבראה לא אומר כי עוצרים את החיים. חשוב להמשיך ליהנות ולבלות אבל במידה ולפי תכנון תקציבי. להשתמש בקופונים המוזילים עלויות, ומבצעים של מועדוני צרכנות. בילויים הם חלק מתהליך ההבראה בכלכלת המשפחה ואף מעודד את בני הזוג להמשיך בתהליך.

אשמח לקבל הערות או תגובות

כאן בתחתית הפוסט

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>