צו להגדלת ההפרשות לקרן הפנסיה שיביא להגדלת הקרן בעשרות אלפי שקלים

הגדלת הפרשה לפנסיהכן… שוב פעם דנים בקרן הפנסיה…

לא כולם אוהבים לדבר על זה נראה רחוק ולא אקטואלי זה אולי נכון, אבל זה החיסכון הכי חשוב שיש (ואני מאוד מקווה שבאמת יש) לכל אחד ואחת מאתנו.

אז סלחו לי אבל אינני יועץ פנסיוני ואין לי רישיון לעסוק או לייעץ בתחום אבל הנושא מאוד חשוב ואף על פי שאינו קשור ליציאה ממינוס, או להתנהלות כלכלית נכונה ומבוקרת ביום יום, לא קשור להחזר חובות, או לקיחת הלוואות, בכול זאת אקדיש לזה כמה מילים.

לתאום פגישת היכרות ואבחון ראשונית בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות ⇐ לחץ כאן

לרכישת המדריך "איך יוצאים ממינוס, מפסיקים לקחת הלוואות, ועוברים לצמיחה כלכלית"

במחיר של 39 שקלים ⇐ לחץ כאן

צו המורה על הגדלת הפרשות החובה לחיסכון הפנסיוני

החל מיוני 2016 נכנס לתוקף צו המורה על הגדלת הפרשות החובה לחיסכון הפנסיוני. ההגדלה תעשה בשתי פעימות של 0.5% בכל פעם – 0.25% מהמעסיק ו-0.25 מהעובד בכל פעימה.

השינויים יתבצעו בשכר יולי 2016 ובשכר ינואר 2017 כך שבסיכום הכללי ההגדלה בהפרשה לקרן הפנסיה תהיה 1% החל מינואר 2017.

ההפרשה תעשה ללא תלות במוצר הפנסיוני שהעובד בחר לחסוך בו כלומר קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, או קופת גמל.

אם להיכנס למספרים אז הפרשות המעסיק יגדלו ל-6.5% מהשכר והפרשות העובד יגדלו ל-6% מהשכר.

השינוי יחול על כל העובדים אשר אין להם הסכם פנסיוני מיטיב כלומר שההפרשות הינם נמוכות מ-6.5% מהמעסיק ו-6% מהעובד לפני יולי 2016.

ההסכם מחייב הן את המעסיקים והן את העובד.

הפרשה נוספת לרכיב פיצויי פיטורין אינה משתנה והיא תישאר בגובה 6%. כך שההפרשה הכללית לחיסכון הפנסיוני תעלה מ – 17.5% ל – 18.5%.

תכלס…מה זה אומר?

ההגדלה בהפרשה הפנסיונית ב-1% אולי נשמעת מינורית אך בחיסכון לטווח ארוך, עליה כזו הינה משמעותית, ונעשית משמעותית יותר ככול שהחוסך צעיר יותר. הגדלה כזו יכולה להגדיל את החיסכון הפנסיוני באלפי שקלים!!!

לדוגמא: חוסך בן 30 המשתכר 10,000 ₪ בחודש (השכר הממוצע במשק) יגדיל את גובה החיסכון שלו ב-100,000 ₪ בקופת הפנסיה שלו וייהנה מקצבה של 8000 ₪ בחודש שהם 500 ₪ יותר בכל חודש מהקצבה שהיה מקבל ללא ההעלאה בהפרשות לקרן הפנסיה.

כאן חשוב לציין את המשמעות של דמי הניהול כלומר עד כמה משמעותי כל אחוז וחלקי אחוז בחיסכון לטווח ארוך. וכן להזכיר את הקרנות החדשות קרנות ברירת המחדל, המציעות דמי ניהול נמוכים ומיועדים לעובדים החלשים, שאין להם קבוצות לחץ כמו עובדים המיוצגים ע"י הוועדים הגדולים במשק. (פוסט בנושא פורסם בעבר בבלוג באתר מומלץ לקרוא).

לתאום פגישת היכרות ואבחון ראשונית בנושא כלכלת המשפחה ללא עלות ⇐ לחץ כאן

לרכישת המדריך "איך יוצאים ממינוס, מפסיקים לקחת הלוואות, ועוברים לצמיחה כלכלית"

במחיר של 39 שקלים ⇐ לחץ כאן

2 תגובות על צו להגדלת ההפרשות לקרן הפנסיה שיביא להגדלת הקרן בעשרות אלפי שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>